Головна Словник Система одиниць Умовні позначення Галерея Джерела Про автора

Д

двигун електричний

Двигун електричний (двигатель электрический)електрична машина, що перетворює електричну енергію в механічну.

джерело струму

Джерело струму (источник тока) – елемент електричного кола, який забезпечує в ньому протікання певного електричного струму.

диністор

Диністор (динистор) – чотиришаровий вентиль з двома електродами (анодом і катодом).

діелектрики

Діелектрики (диэлектрики) - це матеріали, в яких заряди не можуть пересуватися з однієї частини тіла в іншу, тому не мають здатності проводити електричний струм. До діелектриків належать повітря та інші гази, скло, різні смоли, пластмаси.

діод напівпровідниковий

Діод напівпровідниковий, вентиль (диод полупроводниковый, вентель) – напівпровідниковий прилад, принцип дії якого заснований на використанні явищ, що виникають між частинами монокристалу з провідністю p- і n- типу. Діод являє собою контактне з’єднання двох напівпровідників, один з яких з електронною провідністю (n-типу), а інший – з дірковою (p-типу).

дірка електронна

Дірка електронна (дырка электронная)носій заряду; не заповнене електроном (вакантне) місце, що з’явилось у напівпровіднику в місці відриву електрона від атома.

дріт

Дріт ( проволока) — металевий виріб у вигляді гнучкої нитки або тонкого прута. Дріт, як правило, круглого, рідше — шестикутного, квадратного, трапецієподібного або овального перетину зі сталі, алюмінію, міді, нікелю, титану, цинку, їх сплавів та інших металів. Діаметр дроту — від часток мм до десятків мм.

Боги и герои