Головна Словник Система одиниць Умовні позначення Галерея Джерела Про автора

 

Передмова

 

Пропоновий Cловник розрахований на використання в закладах ПТНЗ з предмету електротехніка для спеціальноcтей "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування", "Електрогазозварник", "Машиніст крана", "Слюсар з механоскладальних робіт". Призначення словника - допомогти учням оволодіти електротехнічною термінологією. Користуючись Cловником, учні можуть отримувати ту чи іншу інформацію про різні явища, пристрої, прилади, фізичні величини, а також швидко і зручно здійснювати пошук різноманітної інформації, необхідної при підготовці до уроків електротехніки.

У Cловнику представлена Міжнародна система одиниць(СІ) - сучасна форма метричної системи, побудована на базі семи основних одиниць. СІ є системою одиниць , що найчастіше використовується при проведенні розрахунків у різних галузях науки, техніки, торгівлі тощо. Використовуючи СІ, можна дізнатися українське й міжнародне ім’я тієї чи іншої фізичної величини, її позначення, визначення та вираження через інші одиниці.

У Cловнику розміщено таблицю зі стандартними умовними графічними та літерними позначеннями елементів електричних кіл.

У даному Cловнику є малюнки, які супроводжують деякі терміни. На малюнках можна побачити загальний вигляд, будову, а також позначення на електричних схемах того чи іншого пристрою.

 

Настанова користувачу

 

Статті в Словнику розміщені в алфавітному порядку. У даному словнику міститься перелік термінів, визначень, правил з поясненням, які використовуються при вивченні електротехніки.

Словник містить 166 статей. Назву кожної статті дано жирним шрифтом. Після назви статті подано російський відповідник кожного терміна.

Назва статті у багатьох випадках складається з двох та більше слів. Такі складові терміни подані в найбільш розповсюдженому в науково-технічній літературі вигляді. Проте звичайний порядок слів іноді змінюється, якщо на перше місце можливо винести головне за змістом слово. У тих випадках, коли назва статті містить власне ім’я, воно виноситься на перше місце (наприклад, Ома закон).

Оскільки в одній невеликій статті-замітці не можна достатньо повно викласти всі питання, що стосуються даної теми, а більшість термінів взаємопов’язані, у Словнику широко використовується система посилань на інші статті, у яких ці питання додатково висвітлюються. Посилання на іншу статтю виділяються синім кольором.

Для знаходження потрібного терміну треба обрати відповідну літеру алфавіту, який знаходиться в розділі Словник.

Для переходу на Головну сторінку треба натиснути на лампочку в правому верхньому кутку, при наведенні на неї, вона змінює колір.

Одиниці величин в Словнику дані у відповідності з Міжнародною системою одиниць (СІ), відомості про застосування якої наведені у розділі "Система одиниць".

У розділі "Умовні позначення" дана таблиця з умовними позначеннями елементів електричних кіл.

У розділі "Галерея" розміщені малюнки, що супроводжують деякі терміни Словника.